sobota 8. června 2013

Poletíme? a Traband v Kuřimi, 7. června 2013

V Kuřimi na zámku se v rámci letních koncertů organizovaných Jiřím moravským Brabcem v pátek 7. června opět sešly na jednom pódiu kapely Poletíme? a Traband. Borci z Brna hráli první a bohužel se jim moc nepovedlo rozvášnit převážně sedící publikum, přestože pár dětí s transparentem od Ženevy Dubské se vydatně snažilo. Je to trochu mrzuté, taková atmosféra 10 km od Brna, radši se ani neptám, jak to vypadá jinde. Ale zase na druhou stranu, lidi přišli a tleskali, což je úspěch. Poletíme? odehráli standardně dobrý koncert i se záskokem za Vojtu, Rudolf vytáhnul pár vtipných komentářů. Z nevydaných písniček zazněly Běž dál a jako poslední přídavek také Ty jsi má.

Na Traband už se šeřilo a přece jen pár lidí pod pódiem tancovalo. Zahráli velmi vyvážený průřez všemi alby, hráli hodně na přání (např. Krysy pro kluka s plyšovou krysou, Černej pasažér, ale také Úhel pohledu s Rudolfem, který si pro tentokrát s Jardou vyměnil roli).Svůj set začali Černým kafem. Ze začátku mi přišlo, že zvuk je nějaký divný, ale možná je to tím, že jsem Traband už dlouho neslyšel hrát pod širým nebem. Václav si do bicí soupravy namontoval elektronické bicí, jejímiž zvuky zpestřoval různé známé písničky (např. Černýho pasažéra nebo O malém rytíři, kde po „nekončí má pouť“ dokonce rozesmál zbytek kapely tak, že chvilku nebyli schopni pokračovat), výrazně se také podílely na změněném zvuku závěrečné písně Tak to mám rád.Během koncertu zazněly dvě nové písničky: Kde zůstal ten čas? a Pokaždé když přicházíš; Traband, zdá se, konečně začal hrát novinky, které by mohly vyjít na příštím albu. Minimálně prvně jmenovanou, jak jsem pochopil z Jardových slov, zahráli už den před tímto koncertem v Brně v Podobrazech. Text jsem samozřejmě zveřejnil na webu Evangelického Traband Funclubu.Pár fotek zde.

Traband, Kuřim, zámek, 7. června 2013: Krysy, Sáro!, Přijíždí posel, Na širém moři, Černý kafe, Marie!, Černej pasažér, O malém rytíři, Tak to mám rád, Dej mi, Bože, dobrou ženu, Tichý muž (pouze fragment při zvukovce), Indiáni ve městě, Co se v mládí naučíš, Kantorovy varhany, Princezna Lada, Takovej pán, Romeo a Julie po deseti letech, Úhel pohledu, Kde zůstal ten čas, Pokaždé když přicházíš + Poletíme?.

Žádné komentáře:

Okomentovat