čtvrtek 28. února 2013

Psychedelic Morning - Julie

S potěšením sleduji, jak se nám poslední dobrou rozrůstá freak folková scéna. Dalším příspěvkem na tomto poli je „jednočlenná kapela“ Gregoryho Dimanche – Čecha s argentinskými a francouzskými předky – Psychedelic Morning. U Indies Scope mu teď v půlce ledna vyšlo album Cigareta ve dvou. Desce již na konci loňského roku předcházel singl Julie.


Narozdíl od vcelku sympatických Kieslowski, o kterých jsem tu před časem psal a daří se mi je mírně z odstupu stále sledovat, se mi Psychedelic Morning bohužel příliš nelíbí, chvílemi mě to až prudí.

Už jen ty začátky slok „U těch popelnic...“ a „Že jsem idiot...“ mi přijdou dost slabé, v celém textu pak převažují špatné verše se špatnými rýmy, které zazdí pár trochu podařených („destruktivní emoce jsou blíž“). Nadužívání (až vyžívání se) slova „schizofrenie“ v trapných spojeních jako „schizofrenie je tu pořád dál“ tomu taky moc nepřidává, zvlášť když se vyloženě nepovedl refrén „Jůlie / kde ta dýka je / říkáš schizofrenie“. Při takové písni mi pak žel začne vadit i zpěv, i když trochu připomíná Petra Fialu, ale jinde bych mu snad naslouchal s potěšením. Je to škoda, hudebně je to vcelku pohoda.

Videoklip je zbytečně popisný s obrázky postahovanými kdoví odkud, ale zřejmě je to jen fanouškovské amatérské video, takže to samozřejmě nijak neberu v potaz.

Hodnocení:

Žádné komentáře:

Okomentovat