sobota 7. srpna 2010

Michal Hromek Consort ve Žlebech

Včera jsem byl s mamkou a Kolibem na koncertě Michala Hromka se skupinou na zámku ve Žlebech. Byly připraveny i mokré varianty, ale nakonec nepršelo, takže se koncert odehrál podle původního plánu v pěkném prostředí zámeckého nádvoří. Asi osmdesátka diváků zaplnila skoro celé hlediště tvořené plastovými křesílky (škoda toho), kolem zámecké věže létaly poštolky...

Na programu byly čtyři irské balady, tři skotské, do toho po dvou jihočeských písních, dvou slovenských a jedna Hromkova autorská skladba (Prelude & Rondo) a jeden přídavek. Všichni členové skupiny jsou samozřejmě výbornými instrumentalisty, Kateřina Doležalová nádherně zpívá, ale přesto jsem měl z koncertu mírně rozporuplné pocity.

Skladby aranžované všechny Hromkem jsou si navzájem dost podobné a to povyšování skotských a irských balad, které mám spíše spojené s nějakou putykou, na artificiální hudbu, navíc v takovémto romantickém duchu (umocněno prostředím koncertu) mi úplně nesedí. Přesto to rozhodně byl zajímavý a příjemný zážitek.

Z koncertu žádné fotky tentokrát nemám, u vstupu mi zakázali fotit. Pokud vím, tak nefotil nikdo, když nepočítám asi tři odvážné diváky, kteří tam asi třikrát bleskli s kompakty.

Michal Hromek Consort: 6. srpna 2010, Žleby, arkádové nádvoří zámku.
Jakub Klár – flétna, whistle, zobcová flétna; René Vácha – viola, viola d'amour, housle; Kateřina Doležalová – zpěv, harfa; Michal Hromek – kytara; Daniel Mikolášek – bicí, zobcová flétna, zpěv.

Žádné komentáře:

Okomentovat