neděle 9. prosince 2012

Traband a Lucie Redlová, Brno 6. prosince 2012

Na Trabandu jsem byl naposledy loni v prosinci. Tak dlouhou pauzu jsem od té doby, co chodím na Traband, neměl (pokud nebyl Traband zrovna „v garáži“), a tak jsem byl zvědavý, jestli se nepřihodila nějaká zásadnější změna, jestli nebyl obměněn repertoár apod. Pokud by ale skutečně k něčemu takovému došlo, myslím, že bych se to nějak dozvěděl i tak, takže jsem správně tušil, jak bude koncert vypadat. To ale nic nemění na tom, že to byl opět skvělý zážitek a dokonce na diváky čekalo i pár překvapení.

Koncert rozjel Malý rytíř a v nastaveném tempu se pokračovalo, jak je poslední zhruba dva roky zvykem: těžiště koncertu spočívá hlavně ve starších písničkách (vydaných na prvním albu a na Hyjé!), písničkách z Road Movie v pozměněných aranžích a z Domasa. Další songy pak příjemně překvapí. Tentokrát např. došlo na méně často hrané písničky z Hyjé! Katarína!, Nemám rád trpaslíky a Lovci lebek. Velmi potěšilo Evangelium podle Jarouše s Jardou za klávesami a Taková ženská z nejnovějšího alba, protože (jak už jsem zde několikrát psal), písničky z Neslýchané! Traband na koncertech skoro nehraje. Naopak kromě závěrečných Vlaštovek na přání z publika nezaznělo nic z Přítele člověka. Naprostým a velmi příjemným překvapením pak bylo zařazení hitu Otcových dětí Kam se vejdem (překvapení to pravděpodobně bylo i pro Janu Kaplanovou, která mezi slokami hrála na trubku nádherné mezihry, párkrát je ale spletla). Po bouřlivém potlesku po Sáře Jarda opět vyšperkoval svůj fór, že Sára se hraje u taboráků, slovy: „Je vidět, že jste chodili do skauta.“

Během koncertu vystoupilo několik hostů, vtipný byl Rudolf Brančovský, se kterým Jarda „nenacvičil“ úplně novou písničku Úhel pohledu.Pak s Trabandem již tradičně vystoupila Lucie Redlová, která ale tentokrát měla i krátký set vlastních písniček. Zahrála Sběračky čaje, Kamarádi, Na Lhotách, Dokonalá. V průběhu svého setu si pak pozvala ještě svého hosta, houslistku Jitku Šuranskou. Spolu zahrály některé z jmenovaných písniček, pak také písničku Redlové z repertoáru kapely Docuku Otevřte sa mraky a jednu autorskou Jitky Šuranské.

Pak opět nastoupil Traband, ale hosté na pódiu se už různě míchali, většinou s Trabandem hrála Redlová, sem tam něco doprovodila na housle i Šuranská a koncert vrcholil při Nezdárném synovi, kdy byli na pódiu všichni včetně Rudolfa, který se přidával ke zpěvu v refrénu. Jarda mezi slokami kapelu i hosty představil, každý zahrál nějaké sólo a nakonec i Rudolf na foukací harmoniku. Pak ještě došlo na přídavky: Krasojezdkyně! a Vlaštovky. Byl to zase skvělý koncert od začátku našlápnutý a přesto gradujicí, ze kterého jsem si navíc mj. odnesl novou písničku, která už visí i na webu Evangelického Traband Funclubu!

Pár fotek zde.

Traband, Brno, Metro 6. prosince 2012: Orel a panna, Sáro!, Přijíždí posel, Nezdárný syn, Leží dáma na kolejích, Panenka Bárbí & Málborou men, Evangelium podle Jarouše, Černý kafe, Koleda, Viděl jsem člověka, Katarína!, Nemám rád trpaslíky, Marie!, Černej pasažér, O malém rytíři, Lovci lebek, Krasojezdkyně!, Vlaštovky, Indiáni ve městě, Kantorovy varhany, Zasněžená, Kalná řeka, Taková ženská, Princezna Lada, Kam se vejdem, Úhel pohledu.

Žádné komentáře:

Okomentovat